Janse Borch, 18771969 (aged 91 years)

Name
Janse /Borch/
Also known as
Janse Fribert
Birth
Occupation
Uddannet massøse
Death of a husband
Death
September 9, 1969 (aged 91 years)
Note

Datter af Landmand Niels Glud Borch *22/6 1841 +25/10 1910 og Maren Andersen
Malthe *15/3 1850 +22/5 1888.
Se stamtavle over den jydske slægt Borch v/P.G.K.Borch,Århus 1905.

Family with William Fribert
husband
SelectedU.S.NaturalizationRecords2.jpg
18741926
Birth: May 16, 1874 25 34 Traneberg, Samsø, Vestsjælland, Denmark
Death: September 14, 1926
herself
18771969
Birth: September 26, 1877
Death: September 9, 1969
son
Private